ראשי » כללי » תעצרו רגע ותחשבו על הבריאות שלכם

תעצרו רגע ותחשבו על הבריאות שלכם

כשהכל בסדר ואנחנו צעירים הבריאות היא לא הדבר הראשון שאנחנו חושבים עליו. ההפך הוא הנכון. אנחנו הרבה פעמים בטוחים שהגוף, ממש כמו הרוח, בלתי מנוצחים ואף מותחים את החבל יתר על המידה. השנים עוברות, אנחנו מתבגרים והגוף מתחיל לתת אותותיו. זה הרגע שבו אנחנו מתחילים לחשוב על הבריאות, המשמעויות השונות ובעיקר על הטיפול והתמיכה הטובה ביותר שאותה אנחנו יכולים לקבל.

כאן מדובר על נושא חשוב שההכנה המוקדמת לקראתו היא משמעותית ועד כמה שזה קשה לחשוב על עניינים אלה בשלבים הצעירים של החיים, הגיל משחק תפקיד ולהתארגנות יפה שעה אחת קודם.

קצת סטטיסטיקה

מאחר ובמדינת ישראל ישנו חוק בריאות ציבורי המספק כיסוי לכל אזרחי ישראל כולנו ישנים בשקט עם הידיעה שאת הטיפול הבסיס, במקרה הצורך, אנחנו נקבל. אבל מה קורה בתרחישים שהם מורכבים יותר מהבסיסי שבהם הכיסוי הבסיסי פשוט אינו מספיק?

על פי סקר של מכון גיאוקרטוגרפיה שנערך בתחילת אוקטובר 2013 עולה כי כמעט מחצית מהאנשים שמבוטחים בקופת החולים בלבד אינם חשים בטוחים עם הביטוח הרופאי שלהם ו 33% מהם אף חוששים שבמקרה של צורך בניתוח, טיפול או תרופה מיוחדת לא יקבלו כיסוי כלל. למעשה החשש הזה מבטא תמונת מצב ריאלית למדי. סל התרופות הציבורי מוגבל וישנן המון תרופות וטיפולים שאינם מקבלים סבסוד כלל, לא כל שכן אם מדובר על פרוצדורה שאותה אפשר לעבור רק בחו"ל.

מה קורה אצל בעלי פוליסות הביטוח הפרטיות?

ביטוח פרטי הוא המענה על כשליה של המערכת הציבורית. תוספת התשלום היא באמת זניחה ומדובר על עשות שקלים בחודש בסך הכל, יחד עם זאת התמורה שמתקבלת מכיסוי כזה היא אינסופית. גם בהוויה ניתן לראות הבדל משמעותי. מבוטחים של פוליסות ביטוח פרטי ישנים טוב יותר בלילה. כמעט 70% מהמבוטחים יודעים שהפוליסה תעניק כיסוי לתרחישים שונים שעלולים להתרחש לאורך החיים. מה גם שלמעלה מ 50% מהאנשים שהפעילו את פוליסת הביטוח הפרטי שלהם במהלך חמש השנים האחרונות אף שינו את דעתם על חברת הביטוח לטובה, מה שמעיד שפוליסת הביטוח הפרטי אכן מספקת את ההבטחה שאותה היא נושאת.

הרכבת פוליסת ביטוח פרטי

היתרון המובהק של פוליסת ביטוח בריאות פרטי טמון באדפטיביות שלה. הפוליסה מורכבת מסעיפי כיסוי הרלוונטיים לגיל, למצב הבריאותי ולנסיבות החיים שלכם באופן שמבטיח לא רק את הכיסוי האופטימלי לתרחישים הבריאותיים שנשקפים לכם, אלא היא גם יעילה יותר מבחינה כספית. במקום לשלם סכום גורף הכולל בתוכו גם סעיפים שכלל אינם רלוונטיים אליכם, אתם משלמים רק עבור מה שאתם זקוקים לו.

מעבר לכיסוי של הטיפולים השונים פוליסת הביטוח הפרטי מעניקה הטבות שונות כמו תורים קצרים יותר, גישה למומחים, אפשרות לקבלת ייעוץ וטיפול בחו"ל, מימון תהליכים נסיוניים, שיקום והרשימה עוד ארוכה.


No Comments