ראשי » תזונה » תזונה בריאה + פעילות גופנית = חיים ארוכים ובריאים

תזונה בריאה + פעילות גופנית = חיים ארוכים ובריאים

תזונה נכונה - המדריך המלא

רוצים לחיות חיים ארוכים ובריאים? אם כן, אתם וכמו רבים אחרים, יודעים ודאי עד כמה חשוב להקפיד על פעילות גופנית סדירה וגם תזונה נכונה. שילוב בין השניים יאפשר לכם ליהנות מחיים ארוכים, ובעיקר חיים בריאים. ישנם לא מעט מתכוני בריאות, המשלבים במסגרתם, את כל הרכיבים התזונתיים החשובים לנו. ישנן גם לא מעט מסעדות בריאות מובילות, מסעדות לטבעוניים וגם מסעדות לצמחוניים. אולם, אם לצד כל זה לא משלבים גם פעילות גופנית ולא עוסקים בספורט, הרי שאין תועלת בכך והגוף שלנו, שלמרות שמקבל את הערכים התזונתיים החשובים לו, יכול לסבול לא מעט לאורך השנים.

הירשמו לחדר כושר עוד היום!

אז, איך עושים את זה? ראשית, בונים תכנית אימונים נכונה וכמובן מקפידים על פעילות ספורטיבית סדירה. חדר כושר יכול להיות מקום מתאים לעשות זאת, ובעזרתו של צוות המקום תוכלו לבחור אילו תרגילים לבצע, כיצד לבצע אותם נכון וגם מה מתאים לכם. בין אם זה חדר כושר גדול או קטן, ישנן לא מעט אפשרויות, אולם כמעט כולן תוכלנה להתאים לכם כדי שתוכלו, גם אתם, ליהנות מחיים ארוכים ובריאים. בניית תכנית ספורט מתאימה, המשלבת עבודה נכונה על איברי הגוף השונים ומותאם לגילכם, למצבכם הבריאותי וגם למטרות שאותן אתם מעוניינים להשיג, היא הדרך הנכונה. מומלץ להיעזר בצוות המקום, במדריכי ספורט מקצועיים, כדי לבנות את התכנית כדי לוודא שאתם אכן בדרך הנכונה ולא, חלילה, גורמים לנזק בריאותי או גופני.

שלבו את התזונה שלכם לצד הפעילות הגופנית

התחלתם לעסוק בספורט? נרשמתם לחדר כושר? מצוין. עכשיו אתם צריכים לבנות תפריט מתאים שישתלב לצד הפעילות הגופנית שבה אתם עוסקים. חשוב, ולפני בנית התפריט, שתפנו אל רופא המשפחה שלכם לבדיקה ראשונה ואולי גם לבדיקת דם כדי לבחון האם אתם סובלים מחסרים מסוימים (של וויטמינים מסוגים שונים, למשל). חשוב גם שתפנו לדיאטנית מקצועית שתוכל לבנות לכם תפריט מתאים, שישתלב נכון לצד הפעילות הגופנית שבה אתם עוסקים. תפריט נכון הוא כזה שמשלב במסגרתו את כל הערכים התזונתיים החשובים שהגוף שלנו צריך אותם וכן גם כזה שמתאים לאורח החיים שלכם. אם, למשל, אתם נמצאים רוב שעות היום מחוץ לבית ופנויים לארוחה חמה ומלאה רק בשעות הערב, חשוב שהתפריט שלכם יתייחס לכך. מצד שני, כדאי לזכור שארוחה מלאה וכבדה בשעות הערב, ולפני השינה, פחות מומלצת. בכל מקרה, בנו תכנית, שלבו בה את סדר היום שלכם ובדקו עד כמה זה מתאים ונוח לכם, ובעיקר גם אפשרי לביצוע.

שילוב נכון ובעיקר חכם בין פעילות גופנית לתזונה נכונה תאפשר לכם ליהנות מגוף חזק ובריא וגם מתחושה אישית טובה יותר. אתם תרגישו קלילים יותר, ערניים יותר וגם אנרגטיים הרבה יותר. התחילו עוד היום לעסוק בספורט ולאכול נכון כדי שתוכלו לחיות חיים ארוכים ובריאים.


No Comments