ראשי » הריון ולידה » שבועות ההריון שלה – מבוא קצר לאבא המתחיל

שבועות ההריון שלה – מבוא קצר לאבא המתחיל

כל אבא אוהב לומר "ההריון שלנו", או "אנחנו בשבוע 16" ואפילו "אנחנו כבר לא מרגישים בחילות". לעבור יחד את ההריון ולחוש תחושת שיתוף והדדיות בכל שלבי התפתחות העובר, זוהי הגישה החדשה בה נוקטים זוגות רבים. גברים מבקשים (או נענים לבקשת האישה) להיות שותפים מלאים בכל חלק מתשעת החודשים של ההריון והדבר כולל בתוכו רכישת ידע (מספרים, אינטרנט, סרטים ועוד) אודות התפתחות העובר, שלבי ההריון, נוכחות בבדיקות השונות והתייצבות לצד האישה בחדר לידה.

אבל מה האב באמת יודע על התהליך המורכב של התפתחות העובר ברחם בת זוגתו? במיוחד בשביל האב המתחיל אספנו את המידע שכל אב לעתיד מוכרח לדעת.

הריון מתקרב - מדריך לאבא המתחיל

שלא תהיה לא מוכן – כל המידע על הריון לאבא המתחיל

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ממתי מתחילים לספור את תקופת ההריון?


אחד הדברים היותר מבלבלים בהריון הוא תאריך תחילת ספירת תקופת ההריון. הדבר שמפתיע רבים הוא שאת תחילת ההריון סופרים החל מתאריך המחזור האחרון של האישה, וכך יוצא שתקופת ההריון מתחילה להיספר עוד לפני שההריון בכלל התחיל! הסיבה לכך היא שבלתי אפשרי לחשב את תקופת הביוץ המדויקת בה הופרתה הביצית והתחיל להתפתח העובר, אך כן ניתן לדעת את תאריך המחזור האחרון של האישה.

שבועות, חודשים, טרימסטרים


שבועות ההריון וחודשי ההריון הם כמובן מונחים ברורים אפילו לאבא לעתיד מתחיל. טרימסטר – מהמילה "three" שפרושה "שלוש", הוא שליש מתקופת ההריון. הטרימסטר הראשון של ההריון מתקיים בין שבוע 1 לשבוע 13 להריון, הטרימסטר השני מתקיים בין שבוע 14 לשבוע 26 להריון והטרימסטר השלישי והאחרון מתחיל משבוע הריון 27 ועד סוף ההריון – שלרוב מגיע בשבוע 40 להריון.

אז איך כדאי לספור את משך תקופת ההריון?

התשובה היא בכל שלושת דרכי החישוב. איזו מטרה באות לשרת כל צורות המעקב השונות הללו? במהלך ההיריון עוברים שינויים רבים בגוף האישה והעובר, כמו כן קיימות בדיקות רבות שיש לבצע ומעקבים. מעקב לפי שבועות הריון יעזור לכם לעקוב אחר התפתחות העובר והבדיקות השונות שיש על האישה לעבור. הטרימסטרים יספקו לכם מידע כללי על שלבי ההריון וכך גם תדעו מתי אסור לעשות מאסז'ים לאישה ההרה. החודשים הם כמובן אופן חישוב נוח ומהיר, שיעזרו לכם במעקב ההריון וגם לפני במהלך קביעת הבדיקות והמעקבים השונים.

בדיקות ומכשור רפואי, למה לצפות ?


היו מוכנים לכך שייתכן ובפעמים הראשונות בהן תתקלו במיני הסוגים של מכשור רפואי המשמש לבדיקות הריון תחושו אי נוחות מסוימת. רוב המכשירים הרפואיים והבדיקות (חלקם פולשניות יותר וחלקן פחות) יהיו חדשים ומוזרים בהתחלה אך מבדיקה לבדיקה, ממעבר בין אולסטרסאונד אחד לשקיפות עורפית ומשם לסקירה ראשונה ושנייה תתחילו לחוש ציפייה לקראת כל אחת מהבדיקות הללו. הסיבה לכך היא שמכשור רפואי זה הוא האמצעי היחיד שמאפשר לכם לראות את התפתחות התינוק שבדרך וגדילתו משבוע לשבוע ומחודש לחודש.

לעבור את ההריון ביחד – משבוע לשבוע

עבורך, האב לעתיד המעוניין להיות מעורב בתהליך ההריון של בת זוגתו, קיימים מקורות מידע רבים ונגישים אשר מספקים מידע על שבועות ההיריון ומה מצפה לכם ולעובר בכל אחד מהם. לשם רכישת ידע זה, הכנה נפשית ומעורבות אנו מציעים לך לעיין במידע הניתן על מהלך ההיריון. כך תוכל לדעת לצפות, וגם לתמוך באשתך על ידי הפגנת בקיאות בתהליך ההריון, ולחזק את ההרגשה כי אתם עוברים אותו יחדיו.

ליווי האישה בתהליך ההריון ונכונות לדעת ולחוות יחד איתה את תהליך היצירה המופלאה של חיים חדשים יכולה לתרום רבות להרמוניה ולחיבור חזק יותר בין בני הזוג. כל אישה תשמח ותהיה רגועה לדעת כי בעלה מתעניין בתהליך המתרחש בתוך גופה אף על פי שאינו יכול לחוש בהם בעצמו. הבנת השינויים שקורים במהלך שבועות ההריון והציפייה המשותפת לקראת השלב הבא מביאה להעצמה זוגית מיוחדת במינה ששום דבר לא יכול להשתוות לה.

אנו מאחלים לכם שתהליך תשעת חודשי ההריון יהווה עבורכם חוויה מרתקת, מעצימה וחיובית שבסופה תצא לעולם יצירה משותפת לשניכם שתסיים תהליך אחד של הריון ותתחיל תהליך אחר גדול, מאתגר ומעניין של הורות. בהצלחה

 


No Comments