ראשי » כללי » עיסוי רפואי – במה הוא יכול לסייע

עיסוי רפואי – במה הוא יכול לסייע

טיפול עיסוי רפואי

על ההנאה שניתן להפיק מהעיסויים המפנקים, אין צורך להרחיב, עיסויים קלאסיים המבוצעים בטכניקות עיסוי שונות גורמים לשחרור המתחים ומהווים את הפינוק האולטימטיבי לגוף ולנשמה. במקרה של עיסויים רפואיים, גם המטרה שלשמה הם נעשים וגם סוג ההנאה שתופק מהם, יהיו שונים לחלוטין. לרוב, אדם שלא עבר הכשרה מקצועית, לא יצליח להבדיל בין העיסויים שנועדו למטרת ההנאה לבין העיסויים הרפואיים. עבור המטפלים שמציעים עיסויים רפואיים, הענקת הטיפולים האלה מצריכה התמקצעות שלשמה הם עוברים הכשרה ובמקרים מסוימים, כאשר מדובר על טיפול רייקי למשל, הם גם יידרשו לבצע הכנה עצמית מקדימה לפני תחילת הטיפול.

טיפול עיסוי רפואי

טיפול עיסוי רפואי

מהי ההגדרה של העיסוי הרפואי ובמה הוא שונה מהעיסויים האחרים

על פי ההגדרה המקצועית, עיסוי רפואי הוא טיפול במגע המשלב טכניקות שונות במטרה לסייע לגוף בתהליכים הטבעיים של שיקום הרקמות הרכות. במישור הפיזיולוגי, עיסוי זה משפיע באמצעות הגברת זרימת הדם באזור שנפגע, דבר שבתורו יהיה אחראי על אספקת החמצן הדרוש לשם ריפוי. במישור הנפשי, העיסוי הרפואי מרגיע מצב של דחק ומסייע להורדת המתח ולהרפיה שנחוצים לתהליך הריפוי. על מנת להעניק עיסויים רפואיים, נדרש ידע פיזיולוגי והבנה של מבנה השלד והשרירים. להבדיל מהעיסויים האחרים, העיסוי הרפואי שם דגש על המבנה האנטומי של גוף האדם ובמיוחד על המערכות האורטופדיות שלו.

טכניקות בהן משתמשים המטפלים בעיסויים רפואיים

עיסויים רפואיים מבוצעים במגוון טכניקות שהמטפל בוחר מתוך מערך הידע המקצועי שלו, בהתאם לסוג הבעיה ובהתאם לחלק בגוף שדורש התמקדות. לכל טכניקה מטרה שונה ושילוב בין הטכניקות השונות במהלך אותו הטיפול, נועד על מנת להעצים את האפקט הרפואי של הטיפול. טכניקת הלישה מיועדת להחזרת האלסטיות לשריר, טכניקת PNF מסייעת בהארכת השריר לשם שיפור טווח התנועה. שיטת הנעת המפרקים נועדה על מנת להגביר את ייצור הנוזל הסינוביאלי ושיטה שמתמקדת בנקודות ה"טריגר פוינט" נועדה לשחרור ההדבקה של סיבי השריר. קיימות גם טכניקות טיפול שמשלבות את המגע עם כוח הריפוי האנרגטי, בהן המגע נועד על מנת להעביר את האנרגיה המרפא מכפות ידיו של המטפל אל הגוף של המטופל, על מנת לכוון את האנרגיה הטבעית של גוף האדם לריפוי העצמי.

באילו בעיות ניתן לטפל באמצעות העיסוי הרפואי

עיסויים רפואיים יכולים לסייע לשחרור השרירים התפוסים, לשיפור טווחי התנועה ולהקלה על הכאבים הכרוניים. טיפולים שמתמקדים על אזורי הלימפה יסייעו להגברת תהליך חילוף החומרים ולהעצמה של תהליך ניקוי הרעלים. עיסויים רפואיים יכולים לסייע גם בהפחתת כאבי ראש שנובעים ממתחים, גם בשחרור כתף שנפגעה כתוצאה מדלקת מפרק הכתף וגם בהפחתת כאבי הברכיים. ניתן לטפל באמצעות עיסויים אלה במקרים של קשיי נשימה, בכאבים הנובעים מפריצת דיסק, בדלקות גידים ובכאבי שכמות כרוניים. בהתאם לסוג הבעיה או הכאב מהם סובל המטופל, מטפל בעיסויי רפואי יקבע את השילוב המומלץ בין הטכניקות, על מנת לסייע באופן נקודתי לאיבר הגוף שנפגע.


No Comments