ראשי » כללי » עדשות מגע יומיות למי הן מתאימות?

עדשות מגע יומיות למי הן מתאימות?

Eyecare - האתר המוביל בישראל לעדשות מגע ומוצרי אופטיקה

עולם עזרי הראייה עבר מהפכה בעשרים שנים האחרונות. עד לפני עשרים שנה כל אדם שגילה שראייתו אינה שש-שש הבין שעל מנת לראות בצורה הראויה עליו להרכיב משקפיים. המשקפיים שהיו לחלק מהאנשים פריט מסורבל, מגושם מציק ולא תמיד אסתטי היוו מטרד ולכן הומצאו עדשות המגע. עדשות המגע הם עדשות ראייה שקופות מפלסטיק, שנכנסות לתוך העין, לא ניתן לזהות אותן אלא אם כן מסתכלים ממש לעין והן משמשות בדיוק כמו משקפיים, לשיפור ראייה מלא. בשנים האחרונות ישנם סוגים שונים של עדשות מגע, כשאחת האופציות המוצעת כיום למרכיבי העדשות היא עדשות יומיות.

Eyecare - האתר המוביל בישראל לעדשות מגע ומוצרי אופטיקה

Eyecare – האתר המוביל בישראל לעדשות מגע ומוצרי אופטיקה

עדשות יומיות- על מה ולמה?

אם יצא לכם להשתמש בעדשות מגע, או שאחד ממכריכם עושה זאת, ודאי יצא לכם לשמוע מגוון תלונות על התחושות בעין ועל אופן השימוש בעדשה. אנשים רבים מרגישים לאחר כמה שעות שהעדשה בעין מעקצצת ומציקה, יש לפעמים צורך להוציא את העדשה ולתת לעין מנוחה קלה, וכמובן שיש תמיד להשתמש בתמיסות השונות לעדשות. כשמוציאים את העדשות מן העיניים חייבים לשמור אותם בקופסאות עם התמיסות לעדשות. כמו כן לפני כל הכנסה של העדשות ואחרי כל הוצאה שלהן יש לנקות אותן בנוזל התמיסות, דבר שמסרבל את השימוש, מחייב את האדם הנושא עדשות להחזיק גם את התמיסות, ומייקר את השימוש בקניית תמיסות כל הזמן. תחשבו כמה קל היה לכם, אם הייתם יכולים לזרוק את העדשות בסוף היום, בלי כל הסירבול, הניקיונות והצורך להיות תלוי בתמיסות. פה נכנסות לתפקיד- העדשות היומיות.

יתרונות העדשות היומיות

חשוב להבין שלעדשות היומיות יש יתרון אדיר של נוחות אך לא פחות חשוב, שמירה על בריאות העין. השימוש בעדשות יומיות אומר להכניס כל בוקר עדשות חדשות לגמרי ונקיות לחלוטין לעין. העין הינה איזור חיוני לראייה ורגיש מאוד, ועדשות מגע הם דבר שבלתי אפשרי לנקות אותו לגמרי. לכלוכים של איפור, שיירי לכלוך שנשארו והחלבונים שמצטברים על העדשה עלולים לגרום נזק רב וסיבוכים לאדם שמשתמש בהם לאורך זמן. יתרה מכך, גם בחומרים השונים שיש בתמיסות ישנם מרכיבים חומרים שונים שעלולים לגרום לתגובות לא בריאות של העין ולאלרגיה. כשאתה משתמש בעדשות יומיות, אתה מקבל עדשה חדשה, רעננה ונוחה לעין וזורק אותה בסוף היום.

גם עניין הנוחות משתדרג פלאים במעבר לעדשות יומיות. אין צורך לשאת את התמיסות, אין צורך לנקות לפני ואחרי השימוש. הדאגה לאיפה ומתי להוריד את העדשות מאבדת עניין ואפשר לצאת לכל מקום ראש שקט, החל מהעבודה, הלימודים, ועד לבילויים שונים כמו ללכת לים או לצאת לטייל בטבע. יתרון חשוב שלא כדאי להקל בו ראש הוא כמובן יתרון הכלכלי. בעדשות יומיות אתה משלם אך ורק על העדשות עצמן, בלי הוצאות מיותרות על חומרי הניקוי, על קופסאות ובקבוקונים, וכל יום שמחליטים שלא לשים עדשות ולשים משקפיים- לא מפסידים כלום. כל יתרונות החשובים האלו, ניקיון, נוחות, גמישות וחסכנות, יגרמו לכל אחד ואחת מכם לעבור מיד לעדשות מגע יומיות.


No Comments