פעמים ניתן לשמוע אנשים אשר מתלוננים כי אין להם מספיק שעות ביממה לכמות המטלות היומיות. בדרך כלל משפט זה מהווה הסבר לסיבה שבגינה אותם אנשים לחוצים, תזזיתיים וסובלים בתדירות גבוהה מבעיות שונות, כמו למשל כאבי ראש, לחץ דם גבוה ועוד. מאמר זה יגולל בפניכם כיצד אי ניהול נכון יכול להוביל לחוסר איזון גופני ונפשי וכיצד ניתן לנהל נכון את לוח הזמנים ובכך לזכות בחיים מסודרים ושלווים יותר.

לחץ לא מוביל לשום דבר חיובי

אי ניהול נכון של זמנים מביא למצב של לחץ. כל אדם מעוניין להספיק את כל המטלות השבועיות שלו טרם כניסת שבת, אך אם הוא אינו מתכנן תוכנית עבודה מסודרת בה רשומות כל המטלות על פי סדר עדיפותן והקצבת הזמן הניתנת לכל מטלה, רוב הסיכויים הם שהוא לא יצליח לכבוש את כל היעדים אותם הוא קבע לעצמו באותה תקופת זמן. דבר זה יוביל ללחץ, פעמים אף לעלייה של רמת לחץ הדם בגוף ותופעות פיזיולוגיות שונות. בנוסף, אותו אדם יהיה מתוסכל כאשר יבין שאין סיכוי כי הוא אכן יצליח לבצע את כל אותן מטלות עד כניסת השבת.

בשנים האחרונות קיימת מודעות גבוהה מאוד לכך שלחץ אינו עוזר בשום אספקט. הוא אינו גורם לכך שהדברים ייעשו בצורה מהירה ויסודית יותר אלא גורם לבלבול, תסכול וחרדות מיותרות. לכן, רבים פונים אל אנשי מקצוע אשר מומחים בתחום ניהול זמנים ואנשי מקצוע אשר יכולים ללמד אותם שיטות תראפיה שונות להפגת לחצים.

ניהול לא נכון בעבודה

ישנם סימנים ברורים אשר מצביעים על כך שאנשים אינם מנהלים את החיים שלהם בצורה נכונה, דבר אשר תקף גם לעצמאים ובעלי עסקים המעסיקים צוות של עובדים:

  • יעילות ירודה- מצבים בהם איכות העבודה יורדת, נעשות טעויות רבות, לא מצליחים להגיע ליעדים שנקבעו מראש.
  • מוטיבציה ירודה- רמת המוטיבציה נמוכה לעומת העבר או שאין היא קיימת בכלל. חיסורים רבים של עובדים. תחושות של חרדה ועצבנות יתר. יציאה להפסקות מרובות.
  • הפרעות בחיי היומיום- הפרעות שינה בגלל דאגות לגבי העבודה. חרדות קיום. הפרעות במערכת העיכול.
  • יש לקחת בחשבון כי ניהול לא נכון של זמנים אם בחיים הפרטיים ואם במקום העבודה יוביל לתוצאה ההפוכה, דהיינו לחץ מוגזם יוביל לאי יכולת ורצון לכבוש יעדים.

תופסים שליטה ומנהלים את החיים

ניהול נכון של זמנים יוביל להשגת יעדים שנקבעו מראש. ניהול נכון משמע תכנון ריאלי של המשימות בהתאם ללוח זמנים מדויק. תוכנית הניהול תהיה שבועיות או חודשית ותכלול תכנון מדויק של הפעולות מדי יום. היא תכלול הגדרה של יעדים לטווח קצר, בינוני וארוך. שעות מוגדרות ביום למענה טלפוני ומענה לאי מיילים, הגדרת חלון זמן לפגישות עם אנשים או מטלות אישיות, תזונה נכונה ושינה טובה. ברגע בו הדברים יהיו רשומים ומוגדרים ניתן יהיה להספיק את כל המטלות החשובות טרם כניסת שבת.