האנושות נמצאת בפני שינוי מהותי, למעשה אפשר לומר שאנחנו עומדים על סף קפיצה אבולוציונית. השינוי שכולנו חווים כמארג אנושי וכל אדם בפני עצמו כיחידה בודדת הוא שינוי נרחב שעיקרו התפתחות התודעה.
האדם הגיע למצב שבו הוא מיקסם כמעט לחלוטין את המשאבים שעומדים לרשותו ויצר פסולת ברמה כמעט מירבית, כך שכדור הארץ עומד לפני התכלות מוחלטת.
אם נבחן את ההיסטוריה נראה כי בעבר הכדור כבר הגיע למצב של השמדה כמעט מוחלטת, כך קרה בתקופתם של הדינוזאורים וכך קרה באירועים נוספים לאורך הזמן. בתרחישים אלה כמעט כל היצורים החיים על פני כדור הארץ נכחדו למעט צורות חיים בסיסיות ביותר, לרוב יצורים חד תאיים, התצורה הבסיסית ביותר של חיים שקיימת. מתוך התצורה הבסיסית הזו התפתחו צורות חיים מפותחות יותר, הרבה יותר ממה שידע כדור הארץ טרם החורבן שהוטל עליו ושינה את פני הדברים מן הקצה אל הקצה. נראה כי בכל פעם כזאת התרחשה קפיצה קוואנטית.
כעת, בשונה מכל חורבן אחר שידע כדור הארץ, הסכנה שאורבת לנו היא אינה חיצונית, כתוצאה ממטאור למשל, אלא פנימית והיא מגיעה מכיוונו של המין האנושי.
הדרך היחידה להבטיח המשכיות היא רק באמצעות הרחבת התודעה, באופן שיאפשר לנו להמשיך להתקיים מבלי להטיל חורבן על הסביבה ועצמינו. טיסות להודו זאת התחלה טובה לכך.

אדם המציל את עצמו, כאילו הציל עולם ומלואו

על מנת להציל את העולם, עלינו להתחיל בלהציל את עצמינו. אורח החיים המערבי המודרני מעמיד לאדם תנאי חיים כמעט בלתי אפשריים. במירוץ אחר רווחה חומרית אנחנו שוחקים את עצמינו באופן כמעט מוחלט ובזמן שחפצים ומוצרים מקיפים אותנו, אנחנו מאבדים את עצמינו בשעות עבודה אינסופיות, מבלי להשאיר מספיק מקום לנפש ולדברים הקטנים של החיים. רוב ההורים כמעט לא רואים את ילדיהם, לא מבלים מספיק זמן עם השותפים שלהם לחיים והמתח הפך לתפאורה הקבועה בחיים של כולנו.
טיסות להודו זאת הזדמנות להתחיל לראות את החיים קצת אחרת, רק מעצם השהות בתת היבשת המדהימה הזאת, ואורח החיים בה, על אף העוני וקשיי החיים. סדנת מדיטציה תאפשר לפתוח את הראש ולהרחיב את התודעה. ראשית, המרחק משגרת החיים יכניס פרספקטיבה ויאפשר קצת מנוחה של הגוף ושל הנפש, אבל למעלה מכך. תרגול אינטנסיבי של מדיטציה לאורך פרק זמן, גם אם רק כמה ימים יאפשר לראות את הדברים אחרת. יכניס פרופורציות חדשות לחיים ויצייד את המשתתף בה בכלים שיעזרו לו לחיות חיים מלאים, מאוזנים ושלמים יותר. בעיקר חיים ברמות מתח נמוכות הרבה יותר. נכון שאנחנו לא תמיד יכולים לעשות שינויים דרסטיים בחיים שלנו מעכשיו לעכשיו, אבל הרבה פעמים מספיק שינוי אחד קטן בשביל לגרור אחריו רצף שינויים משמעותי מספיק בכדי שהחיים יהפכו לנעימים יותר.