מוסיקה הייתה, מאז ומעולם יצירה אומנותית, המאפשרת לאנשים להתחבר אליה מהמקומות האישיים ביותר בנפשם. אין זה סוד כי מוסיקה יכולה לשפר באופן משמעותי את מצב הרוח ואף לגעת בנימי הרגש הזעירים ביותר, אותם נימים שאף אדם אחר אינו יכול להגיע אליהם. מוסיקה באופן חד משמעי משפרת את מצבכם הנפשי כך שאם תחושת עגמומיות אופפת אתכם, הפעילו את נגן המוסיקה ותנו למילים ולמלודיה של הזמר אותו אתם אוהבים, לנגן לכם על מיתרי הרגש ולהפוך את העגמומיות לתחושה נעימה ומענגת.

תופעות הלוואי נשארות מאחור

כמה פעמים חפשתם דרכים לצאת ממצב הרוח, שפקד אתכם ולא הצלחתם למצוא פתרון או שדווקא כן מצאתם אך הסתבר לכם כי לפתרון העכשווי, יש תופעות לוואי איתן אתם נאלצים להתמודד לאחר יעבור זעם? בעידן הנוכחי בו אירועי מוסיקה ישראלית רבים ומגוונים עולים לאוויר, הפתרון הוא במרחק נגיעה אחת. מחקרים רבים וספרים לא מבוטלים נכתבו על השפעת המוסיקה על נפשנו ומצאו כי אכן קיימת השפעה ניכרת וכל אדם המאזין למוסיקה, אם במסגרת הופעה או באופן פרטי בביתו, חווה שינויים רבים בנפשו.
דמיינו עצמכם נכנסים מדוכדכים אל אולם אירועים אזי הלהקה מתחילה לנגן מוסיקה קצבית, הזמר נכנס אל הבמה פותח את מלוא גרונו והקהל נעמד על הרגליים בשילוב מחיאות כפיים ומילמול מילות השיר, האם אתם עדיין מדוכדכים?

חנות הבגדים מזמינה אתכם להיכנס באמצעות המוסיקה

כמה פעמים קרה לכם שהסתובבתם בקניון ואף על פי שלא תכננתם להיכנס לחנות הבגדים מצאתם עצמכם בתוכה? סביר להניח שהכניסה לחנות נגרמה כתוצאה מהמוזיקה המתנגנת מתוכה. למוסיקה השפעה תת הכרתית על האדם השומע אותה ועל כן ניתן באמצעותה להניע ולגרום לאנשים לפעול. המוסיקה היא חלק אינטגראלי מחיינו והיא מפעילה בקרבנו רגשות תחושות ומעבירה מסרים. לא בכדי אנשים רבים נרדמים באמצעות מוסיקה אותה הם אוהבים, נרגעים באמצעותה ואף עורכים פעילות גופנית באמצעותה.

השפעה פסיכולוגית על המאזין

האמנים מפתחים באמצעות המוסיקה דרך תקשורת המאפשרת למאזין לקבל מסרים. לכל מילה בשילוב המלודיה והמקצבים יש יכולות להשפיע ברמה הנפשית והמנטאלית על המאזין במגוון תחומי החיים בין היתר להתמודדות עם נדודי שינה, עם חרדות, הלם קרב כאבים ועוד.
בעידן הנוכחי קיימות קליניקות וסדנאות מגוונות המעניקות טיפולים באמצעות המוסיקה. בנוסף, המוסיקה הוכחה כמרכיב חיוני בבריאות המאזין, בהחלמה מכאב ומחלה ובבריאותו כמו גם הרווחה המנטאלית אותה הוא סופג באמצעות השירים. מכירים את ההנחה הרווחת בקרב נשים בהריון כי מומלץ להשמיע לעובר מוסיקה במהלך ההריון? זו בדיוק הנקודה. גם סרטים וסדרות טלויזיה יכולות להוות דוגמא טובה להשפעת המוסיקה על הצופה, שהרי שילוב השירים, מוסיף ומעורר רגשות בקרב הצופה עד כדי הזדהות עם הדמות. המוסיקה יכולה לשנות סצנות ולהשפיע על הצופה, לעיתים באופן קיצוני.