ראשי » רפואה משלימה » מהו אופי המחיר הנפשי אשר גובה מאיתנו עבודה בתחום הפיננסי?

מהו אופי המחיר הנפשי אשר גובה מאיתנו עבודה בתחום הפיננסי?

עולם הפיננסים הוא עולם בעל אופי מסויים ומידת המעורבות של אנשים בתחום עומדת ביחס ישר לאופי שלהם. שוק ההון הוא שוק גועש בכל רגע נתון, ולמען האמת, הוא לא לבעלי לב חלש, לפחות לא בכל מה שנוגע לעיסוק בתחום כמקור פרנסה.

אנשים שעובדים בשוק ההון צריכים להיות בעלי אופי מיוחד בכדי להצליח בעבודה ולהיות מסוגלים להתמיד בה לאורך זמן. ניהול השקעות הוא מקצוע לא פשוט ויש שני היבטים למורכבות שלו. המורכבות המקצועית היא אינה מבוטלת, אבל זו ברת למידה ובסופו של דבר הכלים נרכשים. ההיבט השני של ניהול פיננסי הוא הפן האישי.

ניהול השקעות הוא ניהול של כסף, בדרך כלל מדובר על הרבה כסף. כסף של אנשים. מדובר על אחריות גבוהה מאד, במיוחד כשלוקחים סיכונים על הכסף. למעשה מנהל ההשקעות נמצא במתח תמידי מפני העתיד שאותו אף אחד לא באמת יכול לחזות במאת האחוזים. כך למעשה מוצאים את עצמם העובדים בשוק ההון חיים כל הזמן בסטרס. לא לכולם זה מתאים ובעוד שאנשים מסויימים היו נשברים די מהר, אנשים אחרים שואבים דווקא את ההנעה שלהם מהסטרס הזה. אין ספק שמדובר על אנשים שאוהבים לחיות בהילוך גבוה.

מידה מסויימת של מתח היא חיובית לגבי כל אחד מאיתנו, ההבדל הוא ברף הסבילות שמשתנה מאד בין אדם לאדם.

מהות העבודה

מהות העבודה של ניהול כספים, בין אם מדובר על מנהל תיק השקעות, סוחר או מנהל קרן גידור המקצוע הוא לנהל את כספי המשקיעים תוך הפקת תשואה מכובדת. כמובן שבכדי להשיג תשואה צריך לקחת סיכון, אלה הם חוקי המשחק, אבל כשמדובר על סיכון סכומים גבוהים כל כך המתח הרבה יותר גבוה.

מקצועות הפיננסיים מחייבים את העוסקים בהם להיות קרי רוח, מקצועיים מאד ורציונאליים. ניהול כספים הוא אמנות של ממש והיא מחייבת יכולת אינטואיטיבית גבוהה מאד בין היתר.

להשתלב בתחום

אם גם אתם אוהבים את הריגוש שבסיכון, אם אתם מתעניינים בתהליכי מסחר ואתם חושבים שתחום העיסוק מתאים לכם, ישנו מגוון עשיר של מסלולי קריירה שונים בהם תוכלו להשתלב.

חשוב להבהיר ששוק ההון הוא אכן שוק רחב מאד ולצד המקצועות הקדחתניים ישנו מבחר עשיר למדי של מסלולים אינטנסיביים פחות. יועצים פנסיונים, יועצי משכנתאות, תחום האנליזה, הערכות שווי ועוד תפקידים רבים שעוסקים בניהול כספים אבל על הצד הפחות מסוכן שלהם. זיכרו זאת כשאתם בודקים את האפשרויות שלכם. ניהול השקעות לא חייב להיות קרב עד לחירוף נפש, הוא בהחלט יכול להתנהל גם על מי מנוחות.

באופן כללי הדרך הטובה ביותר להכנס באמצעותה לתחום המקצועי היא דרך ההשכלה. תואר ראשון במנהל עסקים או כלכלה הוא בסיס נהדר להתחיל ממנו. לאחר התואר תוכלו להשלים את הרשיון שלכם לניהול תיקי השקעות, ייעוץ פנסיוני ואפילו ראיית חשבון אם תרצו לאתגר את עצמכם במיוחד. עם סיום הלימודים הדלתות תהיינה פתוחות. במקביל, יש דרכים גם לעקוף את דרישת ההשכלה, אלה דרכים קשות ומעטים מצליחים בהן, אך זה גם סיכון שאפשר לקחת.


No Comments