ראשי » כללי » מדריך לבחירת מנתח פלסטי

מדריך לבחירת מנתח פלסטי

מרכזי בריאות הנפש

הכירורגיה הפלסטית זוכה בשנים האחרונות לפופולאריות רבה. בין הניתוחים הפופולאריים ביותר אפשר למצוא ניתוחי הגדלת חזה, ניתוח אף וניתוחים לשאיבת שומן והצרת היקפים. כיום מנתחים פלסטיים מתמודדים בכל יום עם פניות רבות של מטופלים שמבקשים לזכות בחזות נאה יותר.

ההתפתחויות האחרונות בענף הכירורגיה הופכות את הניתוחים הפלסטיים לפשוטים יותר וזמינים יותר בעבור כלל האוכלוסייה. הניתוחים כה זמינים ושגרתיים עד כי מטופלים רבים שוכחים לבחון היטב בידי מי הם מפקידים את גופם.

לא כל מנתח פלסטי מתאים לביצוע כל סוגי הניתוחים, לכל מנתח מספר תחומי התמחות מובילים לצד תחומים בהם הוא פחות מנוסה. מנתחים פלסטיים חשוב לבחון היטב בהתאם לכישוריהם המקצועיים, שנות הניסיון והמלצות של מטופלים קודמים.

מחקר לבחירת מנתח פלסטי

ראשית חשוב להבהיר כי ניתוחים פלסטיים הם הליכים כירורגיים מורכבים לכל דבר. בכל ניתוח פלסטי טמונים סיכונים לסיבוכים והתפתחות של זיהומים, דלקות וצלקות. את ההחלטה לבצע ניתוח פלסטי יש לקבל בצורה שקולה. מועמדים ששוקלים לבצע ניתוח פלסטי מתבקשים לערוך מחקר קטן בנושא ולקרוא כתבות וחומר מקצועי.

באמצעות רשת האינטרנט ניתן למצוא כיום כמות גדולה של מידע בכל תחום. באתרים המקצועיים שעוסקים בתחום אפשר יהיה למצוא מידע מפורט בדבר הסיכונים הצפויים, סיבוכים אפשריים, תוצאות, שיטות ניתוח, סיפורי הצלחה, המלצות וטיפים להתמודדות עם כאבים ותופעות לוואי. מטופלים שכבר עברו את הניתוח יוכלו לספק למטופלים את העצות הטובות ביותר לבחירת המנתח ושיטת הניתוח.

המלצות של מטופלים קודמים

כל מנתח פלסטי יודע כי הפרסומת הטובה ביותר היא מטופלים מרוצים. המנתחים ממהרים להציג באתרי האינטרנט של הקליניקה את סיפורי ההצלחה, תמונות והמלצות. מועמדים שמבקשים לבחון את עבודת המנתח ולקבל החלטה נבונה לא יוכלו להסתפק בהמלצות שמפורסמות באתרים. את המידע האמין ביותר מקבלים בשיחה ישירה עם המטופלים בקליניקה ובחינת התוצאות בשטח.

במקרים בהם לא ניתן ליצור קשר עם מטופלים קודמים שעברו ניתוחים פלסטיים בקליניקה, אפשר יהיה לאסוף מידע שימושי בפורומים, בלוגים ורשתות חברתיות. חיפוש מהיר ברשת האינטרנט חושף בפני כל אדם מידע בדבר תלונות או תביעות שהוגשו כנגד כל אדם בישראל. החיפוש חיוני לבחירת המנתח הטוב ביותר ובחינת עבודתו.

בדיקות הכנה לקראת הניתוח

ניתוחים פלסטיים, ממש כמו כל הליך כירורגי אחר, דורשים בדיקות גופניות מקיפות וסקירת רקע רפואי. מנתח פלסטי שלא מבקש לבצע בדיקות ולא טורח לסקור את עברו הרפואי של המטופל ראוי שידליק אצל המטופל כמה נורות אדומות. יש להקפיד לבצע גם צילומים של האזור המטופל לפני ואחרי, אחרת קשה יהיה לבחון את השינויים ולהתכונן לקראת הניתוח.

בשלב הבא בתהליך הכנת המטופל לקראת ההליך מסביר המנתח למטופל ולבני משפחתו אודות ההליך. הוא מפרט את שיטות הניתוח ומבצע תיאום ציפיות אל מול המטופל. מנתח פלסטי מקצועי יבהיר היטב למטופל מה ניתן יהיה לבצע וכיצד ייראה האזור לאחר הניתוח. מטופלים רבים מגיעים אל הקליניקה מלאים בחלומות בלתי אפשריים, יש לזכור כי ניתוחים פלסטיים יוכלו לשפר את המצב הקיים אך לא לעשות קסמים.


No Comments