ראשי » כללי » להסתכל לבעיה בעיניים – סיבות להופעת הקטרקט

להסתכל לבעיה בעיניים – סיבות להופעת הקטרקט

טיפול בקטרקט - להסתכל לבעיה בעיניים

הקטרקט אינו מחלה, אלא מצב של ראיה ירודה כתוצאה מעכירות של עדשת העין. מצב זה של עכירות יכול להיווצר כתוצאה ממספר רב של סיבות, כשהנפוצה ביותר ביניהן היא הגיל. עם השנים התאים אשר מרכיבים את עדשת העין מפסיקים להתחדש בקצב מהיר מספיק בכדי לשמור על רמת שקיפות גבוהה של העדשה, והיא מתחילה להפוך ליותר ויותר עכורה. הקטרקט לעת זקנה לרוב מופיעה בשתי העיניים במקביל כאשר חומרת עכירות העדשה לרוב אינה זהה בין שתי העיניים. סיבה זו להופעת הקטרקט נחשבת לנפוצה ביותר כאשר כ-40% מהאוכלוסייה מעל לגיל שישים סובלת מהתופעה.

טיפול בקטרקט - להסתכל לבעיה בעיניים

טיפול בקטרקט

 

 

 

 

 

 

 

 

 

סיבה נוספת להופעת הקטרקט עלולה להוות טראומה או פגיעה בעין. יתכן ופציעה ברקמות העין תפגע גם ביכולת ההתחדשות של התאים ובכך תיצור מצב של עדשת עין עכורה הפוגעת ביכולת הראיה. במצבים אלה, של הופעת קטרקט כתוצאה מפציעה, לרוב תפגע רק עין אחת והיא העין שעברה את הטראומה, אלא אם כן נפגעו שתי העיניים.

להופעת הקטרקט עלול להוביל גם שימוש בתרופות מסוגים מסוימים כגון קורטיזון. ניתן להימנע מתרופות אלה על ידי עיון באלון המצורף תחת הכותרת "תופעות לוואי".

בעבר אנשים הסובלים מקטרקט לא יכלו לקבל טיפול שאפשרו להם לחזור לרמת החיים שלפני הופעת הקטרקט. ראייתם של אנשים אלה התדרדרה עוד ועוד עד שאיבדו לבסוף את מאור עיניהם באופן כמעט מוחלט.

כיום מזוהים סוגים רבים ושונים של קטרקט כגון קטרקט גרעיני או קטרקט מולד, למידע נוסף על סוגי הקטרקט השונים אתם מוזמנים לבקר במרכז המידע קטרקט אינפו. קיימות דרכי טיפול יעילות העושות שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר ומאפשרות לא רק להחזיר את יכולות הראיה למטופל אלא אף לשפר את הראיה בעזרת עדשות מתקדמות.

מזוהים מספר סימפטומים לקטרקט שיעזרו לכם לזהות את הבעיה בהקדם:

•  הידרדרות חדה ביכולת הראיה לרחוק

•  סנוור מאור שמש או פנסים בלילה

•  דלקת בפנים העין לעיתים עלולה להצביע על קטרקט

•  עישון לבן עלול להוות סימן לקטרקט מולד

במידה וקיים חשש כי הנכם סובלים מקטרקט, פנו לרופא עיניים מוסמך לבדיקה ואל תהססו, מגוון הטיפולים הנגישים כיום הינם יעילים ופשוטים מאוד ואף לרוב ממומנים על ידי קופות החולים השונות.


No Comments