ראשי » כללי » כל מה שרציתם לדעת על לימודי פסיכולוגיה

כל מה שרציתם לדעת על לימודי פסיכולוגיה

לימודי פסיכולוגיה

פסיכולוגיה היא מדע הנפש, היא עוסקת בהתנהגות בני האדם, למה אנחנו מתנהגים באופן מסוים, כיצד נתנהג במצבים כאלה או אחרים וכיצד יש ביכולתנו לשנות את ההתנהגות שלנו או לפעול בדרך אחרת. לפי הפסיכולוגיה, אנחנו לא פועלים בצורה מקרית, אלא מתוך חוקים פנימיים, אשר מקורם בבניית האישיות של כל אחד ואחת מאיתנו. לימודי פסיכולוגיה עוסקים באופני ההתנהגות של האינדיבידואל, תוך ניסיון להבין את ההתנהגות.

מה מקנים לימודי פסיכולוגיה?

לימודי פסיכולוגיה מעניקים הכשרה בכל הקשור להתנהגות של בני אנוש. בתואר הראשון יפגוש הסטודנט תחומים שונים הקשורים לפסיכולוגיה המאפשרת לו לשפר את המיומנות שלנו מבחינת ביקורת מדעית. בתואר הראשון יקבל הסטודנט את כל הידע העיוני והמעשי, בין אם הוא לומד תואר ראשון חד חוגי, או דו חוגי המשלב מקצוע נוסף מתחום מדעי החברה.

תחומי התמחות

בתואר הראשון של לימודי הפסיכולוגיה יהיה על הסטודנט לבחור תחום התמחות, מבין כמה אפשרויות. פסיכולוגיה חינוכית העוסקת בתהליכי החינוך ובהתנהגויות של תלמידים, פסיכולוגיה קלינית העוסקת במצוקות ובהפרעות התנהגות של בני אדם, פסיכולוגיה אירגונית העוסקת בבני האנוש המרכיבים ומפעילים את הארגון, פסיכולוגיה התפתחותית העוסקת בהתבגרות בני האדם מילדות לבגרות.

 למי מתאימים לימודים אלו?

תואר ראשון בפסיכולוגיה יתאימו לאלו שנפש האדם מעניינת אותם והם רואים בעצמם את היכולת לטפל, להקשיב, להאזין ולבחון. אם אתם רוצים להיות פסיכולוגים, התואר הראשון הוא האפשרות שלכם להתחיל במסע המרתק הזה. פסיכולוגיה מתאימה גם לאלו המעוניינים לשלב את מקצוע זה עם מקצועות נוספים, כמו בתחומי לימודי סוציולוגיה, ניהול, תקשורת או חינוך. אין ספק כי הפסיכולוגיה תוכל לטרום רבות להעשרת הידע וליכולת ההתנהלות שלכם בקריירה או בחיים האישיים.

מקומות לימוד

אפשר ללמוד פסיכולוגיה באוניברסיטאות או במכללות אקדמאיות שונות הפזורות בכל רחבי הארץ. במידה ואתם תבחרו להמשיך ללימודי פסיכולוגיה גם בתואר השני, מומלץ לבדוק כי במוסד האקדמי בו בחרתם ללמוד ישנו אפשרות להמשך הלימודים.

מקומות תעסוקה לאחר הלימודים

חשוב להבין כי לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה אינם מקנים לכם את הפרקטיקה הנדרשת לעבוד כפסיכולוגים. בדרך כלל, בסיום התואר הראשון תוכלו למצוא עבודה בחברות כוח אדם והשמה, מחלקות של משאבי אנוש או בתחומים של ייעוץ והדרכה. במידה ואתם מעוניינים להיות פסיכולוגים, תוכלו לנסות ולהתקבל להמשך לימודים לתואר שני בפסיכולוגיה. רק בסיום התואר השני ורק לאחר התמחות, תוכלו לקבל את ההסמכה המתאימה לעסוק בפסיכולוגיה, בין אם באופן פרטי, במרפאות ציבוריות, בתי חולים ועוד.

בחירת מקצוע לימודים הינה חשובה מאוד, בדיוק כשם שצריך להתאים עגלות תינוק לתינוק, כך אתם צריכים להתאים את המקצוע אותו אתם רוצים ללמוד. כשם שיש מקומות המוכרים עגלות תינוק, כי יש מוסדות המאפשרים לכם למצוא את מסלול הלימודים אשר מתאים לכם ביותר.


No Comments