בשנים האחרונות ניתן לראות כי יותר ויותר אנשים מחליטים לרכוש ביטוח בריאות פרטי וזאת למרות שיש להם את סל הבריאות הבסיסי כחוק ואת הביטוח המשלים המוצע טעם קופת חולים.

ביטוח בריאות פרטי- מה ההבדל?

רוב האנשים אינם יודעים מה ההבדל בין השירותים והביטוחים הרפואיים המוצעים להם. ההבדל בין שירותי הבריאות השונים הם:
• ביטוח בריאות ממלכתי- במדינת ישראל יש חוק שאומר שכל תושב במדינת ישראל זכאי לשירותי בריאות במסגרת סל שירותי בריאות אותו המדינה מממנת. בנוסף, מצוין שהשירותים שניתנים במסגרת הסל יינתנו לפי שיקול דעת רפואי.
• שירותי בריאות נוספים- כאן מדובר על אותם שירותים של ביטוחים משלימים המוצעים לנו על ידי כל קופת חולים. שירותים נוספים אלו מוצעים בתשלום נוסף מדי חודש. הם אינם כוללים ביטוח סיעודי או כיסוי לתרופות מסוימות. חשוב לדעת שלא מדובר על ביטוח וכל אדם רשאי להצטרף לתוכניות אלו ללא קשר למצבו הבריאותי.
• ביטוח פרטי- חוזה בין חברת הביטוח לבין אדם פרטי על ידי פוליסה. כאן מדובר על ביטוח שבמסגרתו כיסויים ושירותים רפואיים עליהם הוסכם בין בעל הפוליסה לחברת הביטוח. הפוליסה מצריכה תשלום חודשי קבוע לחברת הביטוח.

ביטוח בריאות

הדרך הטובה ביותר להמחיש עד כמה ביטוח בריאות נחוץ לכל אחד ואחת מאיתנו היא באמצעות סיפורים אישיים. יש אינספור סיפורים על ילדים ומבוגרים שהזדקקו לטיפולים מורכבים, ניתוחים מיוחדים בחו”ל, תרופות יקרות וטיפולים חדשניים וגילו שסל הבריאות הבסיסי שלהם אינו מאפשר להם לזכות בכל אלו והביטוחים הקולקטיביים משלימים של קופת החולים שהם הוסיפו אמנם מספקים כיסוי של חלק מהדברים, אך הם עדיין מוגבלים עד סכום מסוים של כסף ועד כמות מסוימת של טיפולים. כל אלו מובילים מדי שנה כמות גדולה של אנשים לרכישת ביטוח בריאות מחברת ביטוח.

מי מממן אתכם?

במקרה בו זקוקים לטיפול, ניתוח וימי אשפוז בבית החולים נשאלת השאלה החשובה ביותר, מי יהיה זה שיממן את כל אלו. פעמים רבות אנשים מבינים שעל מנת לפתור את הבעיה בצורה המהירה והמקצועית ביותר רצוי שהם יפנו אל מומחה בצורה פרטית. לאחר מכן, רוב האנשים בוחרים לעבור טיפול או ניתוח כמה שיותר מהר ולא להמתין בתור לניתוח חודשים וזה משום שכך פועלת מערכת הבריאות הציבורית בישראל. הם מתחילים בתהליך הפרטי ומגלים מהר מאוד שהביטוחים המשלימים אמנם עוזרים להם במימון אך לא במימון כל הסכום לו זקוקים. בשלב זה לכל אחד יש שתי אפשרויות. הראשונה היא שהביטוח בריאות הפרטי אותו רכשו מממן את כל התהליך או בני המשפחה.

לסיכום, הסיבות לרכישת ביטוח בריאות פרטי הן כיסוי לתרופות שאינן בסל, כיסוי לניתוחים וטיפולים שאינם בסל, כיסויים של סכומים גבוהים למקרה של צורך בהשתלה, בחירה של בית חולים ומנתח ועוד.