למען האמת, המצב של אנשים שהם פגועי נפש במדינת ישראל, לפחות אלה שתלויים במערכת הבריאות הציבורית הוא בכי רע. ההגדרה של פגועי נפש היא הגדרה רחבה אליה נכנסים אנשים עם הפרעות נפשיות שונות ובדרגות שונות. חלקן מולדות וגנטיות, אחרות שהתפתחות כתוצאה מגורמים סביבתיים, פנימיים או חיצוניים, כך או אחרת בתוך ההגדרה הזאת נכנס חתך גדול מתוך האוכלוסיה כולה.

מערכת הבריאות הציבורית במדינת ישראל אמורה לספק לנו שירותים רפואיים במסגרת ביטוח הבריאות הציבורי עליו אנחנו משלמים כחלק הכרחי מהמשכורת שלנו. בפעול, השירות שאותו אנחנו מקבלים הוא רחוק מלהיות מספק. מרבית הטיפולים נמצאים מחוץ לסל התרופות, כח האדם נמצא בתשישות והיקף העובדים הולך ופותח מדי שנה, התנאים מאד בעייתיים והסובלים העיקריים הם החולים שבמקום לעבור שיקום ולחזור לשגרת חיים תקינה, פשוט נופלים בין הכסאות בתוך המערכת הסבוכה והלא מתפקדת.

פתרונות חירום לכיבוי שריפות

למעשה, התפקוד היחיד שבו ניתן לצפות בכל אשר נוגע אל מערכת הבריאות הציבורית הוא רק כשהדבר מגיע לכדי צורך בכיבוי שריפות. מרשמי תרופות ללא הבחנה, אשפוזים כפויים והרבה עוגמת נפש. בפועל, אנשים שהם פגועי נפש זקוקים לטיפול באופן קבוע, להכלה ולסיעוד הרבה פעמים, למישהו שיוביל אותם יד ביד, באופן יום יומי, עד שיצליחו להגיע לכל הפחות לרמה סבירה של איזון נפשי בכדי שיוכלו לתפקד באופן מלא ועצמאי ביום יום שלהם. משהו שהמערכת פשוט לא יכולה להעניק לנו.

הדרך היחידה להבטיח את הרווחה שלנו ושל הקרובים שלנו היא רק באמצעות פוליסת ביטוח בריאות פרטי. באופן כללי, פוליסת ביטוח בריאות פרטי נקבעת באופן אישי על בסיס מצבו הבריאותי של האדם, סגנון החיים שלו ואלמנטים נוספים. אם אתם רוצים להבטיח את בריאות הנפש שלכם תוכלו לבחור פוליסה שתתאים לצרכים הרלוונטיים.

טיפול מלא לבריאות שלמה

בכדי לאפשר לאדם להרפא, בין אם מדובר על חולי פיזי, ועל אחת כמה וכמה אם מדובר על חולי נפשי חייבים להעניק לו תנאים הוליסטיים לשם כך. הנפש היא אניגמה מבחינתינו ואין לנו באמת את היכולת המוחלטת לדעת כיצד היא פועלת, יחד עם זאת אנחנו יודעים שתנאי חממה, הכלה ואהבה מספקים את הקרקע הפוריה והנדרשת לאדם להבריא, גם כשמדובר על פגיעות פיזיות וגם כשמדובר על פגיעות נפשיות. בכדי להעניק לאדם את הסביבה האלוטימטיבית חייבים לספק לו פתרונות באופן קבוע ויום יומי. הטיפול בנפגעי נפש כולל בדרך כלל טיפול תרופתי וכך גם טיפול פסיכולוגי, אבל בנוסף יש עוד המון אלמנטים נוספים חשובים כמו למשל הקבוצה. קבוצה של אנשים בעלי תועפות ותסמונות דומות  מאד מסייעת ביצירת תחושת סולידריות ומחזקת את תהליך השיקום, כך גם שיטות טיפול אלטרנטיביות שעושות עבודה נהדרת בכל אשר מגיע לשיקום. את רוב הדברים האלה לא תספק לכם מערכת שירותי הבריאות הציבורית, אבל עם ביטוח בריאות פרטי תוכלו להבטיח לעצמכם זאת מעל לכל ספק.