ראשי » רפואה אסתטית » טיפול בכתמי פיגמנטציה

טיפול בכתמי פיגמנטציה

טיפול בכתמי פיגמנטציה

כתמי פיגמנטציה הם בעיה אסתטית אשר משותפת לרבים, כתמים אלו הם תוצאה גנטית העוברת בתורשה או תוצר של חשיפה מוגברת לשמש ויכולים להופיע במגוון צבעים, צורות ובאזורים שונים על הגוף אך כאשר הם מופיעים במקומות בולטים כמו הפנים, הצוואר והידיים הם הופכים לפגם אסתטי מוחצן ולא נעים אשר גורם לרבים להרגיש לא טוב עם עצמם.

בעמוד זה נסקור עבורכם מספר טיפולים שונים המעניקים מענה לכתמי הפיגמנטציה המכוערים ומחזירים את המראה היפה והאסתטי של העור.

טיפול בכתמי פיגמנטציה

לפני שנסקור בפניכם את מגוון הטיפולים המומלצים לטיפול בבעיה זו נקדים ונסביר לכם מהי בכלל תופעה זו, מהם אותם כתמים ומה ההבדל בין כתמים שטחיים לכתמים עמוק יותר. ובכן פיגמנטציה הינה תופעה נפוצה שקשורה לשינוי של המלנין (הפיגמנט שקובע את צבע העור שלנו) ולפיזורו על פני העור. הסיבות לפיגמנטציה קשורות בדרך כלל לחשיפה מוגברת לשמש (אשר יוצרת לרוב כתמי שמש ונמשים) או פיגמנטציה שנוצרת כתוצאה תורשתית.

כתמים שטחיים וכתמים עמוקים- כל כתם פיגמנטציה שנוצר יהיה ממוקם בעומק שונה בין שכבות רקמות העור ומן הסתם ככל שהוא יהיה עמוק יותר יהיה קשה ומסוכן יותר להסירו. קיימות שלוש דרגות עומק של כתמי פיגמנטציה שהן: כתמי פיגמנטציה שטחיים, כתמי פיגמנטציה בינוניים וכתמי פיגמנטציה עמוקים.

שיטות לטיפול בכתמי פיגמנטציה:

·         פילינג כימי- שיטה זו עושה שימוש בתכשירים כימיים כגון TCA, פנול וכ"ו.. חומרים אלו למעשה נמרחים על פני העור הפגום ומבצעים כוויה מבוקרת אשר מסירה את שכבות העור הרצויות ובכך גם מסירה את הכתמים היושבים עליו,לאחר מכן העור באזור הספציפי יתחדש עם מראה חדש ונקי יותר. את טיפול זה ניתן לבצע בכל שלשת העומקים על ידי שימוש במינונים שונים של התכשירים.
·         פילינג לייזר- טיפול זה עושה שימוש במכשיר הלייזר ובקרניים אותם הוא פולט בכדי לצרוב את העור לעומק הרצוי ובכך להעלים את אותם כתמי עור מעצבנים, היתרון של פילינג הלייזר על הפילינג הכימי נמצא ביכולת השליטה והדיוק על עומק הטיפול באמצעות תכנות פשוט של המכשיר.
·         חנקן נוזלי- חנקן נוזלי הוא חומר אשר רפואת העור עושה בו שימוש נרחב להסרת נגעים, חומר זה יוצר כווית קור ברגע שהוא בא במגע עם העור ועל ידי כך מסיר נגעים וכתמים השוכנים מעל ומתחת לפני העור.
·         פוטו רג'וביניישן- שיטה חדשנית ומהפכנית זו עושה שימוש בקרני אור חזקים אשר חודרים בקלות וביעלות אל תוך כל עומק של רקמות העור ויכולות לטפל כמעט בכל כתם פיגמנטציה. בדומה למכשיר הלייזר גם מכשיר זה נחשב למדויק בזכות יכולת התכנות הפשוט שלו ומקבל עדיפות קלה בזכות כך על פני הפילינג הכימי והחנקן הנוזלי.

מאמר זה הובא בפניכם באדיבותו של אתר האסתטיקה אסתטיק נט.


No Comments