ראשי » פסיכיאטריה » טיפול בדיכאון צריך להתאים למצב

טיפול בדיכאון צריך להתאים למצב

איך בוחרים פסיכולוג ?

אחד מהדברים היותר חשובים שצריך לעשות בהקשר של התמודדות עם תופעה של דיכאון או חרדה, זה לטפל במצב כמו שצריך. יש שלבים שונים במחלת הדיכאון, ויש אנשים שונים, כך שלכל שלב ולכל אדם יכול להתאים טיפול אחר.

בחלק מהמקרים יכולים להתאים טיפולים שכוללים יותר שיחות, ובחלקים מסוימים של המחלה צריך לבחור בטיפול תרופתי. חשוב מאוד להבין שכדי לקחת טיפול נגד דיכאון צריך לעבור אבחון של רופא מומחה, כי אי אפשר לקחת ככה סתם תרופות שונות. זה נכון שבימינו יש הרבה יותר סוגים של טיפול בדיכאון, כמו למשל טיפול תרופתי בדכאון, וכל סוגי הטיפולים מוכרים יותר, אך מצד שני, חשוב להבין שיש משמעות להתאמה בין התרופה והטיפול ובין המקרה.

איזו תרופה לקחת?

התשובה לשאלה איזו תרופה נגד דכאון לקחת יכולה להיענות רק על ידי גורם מקצועי שיוכל לאבחן את הנסיבות לדכאון, חומרת המצב ומשך הטיפול ובכך להתאים את התרופה למטפל הספציפי באופן אישי. חשוב מאד לא ליטול תרופות נגד דכאון על דעת עצמכם שכן דבר זה עלול לגרום הרבה יותר נזק מאשר תועלת. יתר על כן, לא בטוח שהטיפול שאתם זקוקים לו הינו רפואי/תרופתי שכן ישנם בעיות דיכאון אשר עשויות להיפטר באמצעים טבעיים יותר כמו למשל באמצעות רפואה אלטרנטיבית, צמחי מרפא, ואפילו ספורט ותזונה נכונה. על כן חשוב לומר – כל מקרה לגופו. לא כל טיפול מתאים לכל מטופל ולא לכל מטופל מתאים כל טיפול!

תרופות שונות והמינון שלהן

לגבי הטיפול התרופתי לתופעת הדכאון – טיפול בדיכאון כולל פעמים רבות תרופות שצריך לקחת, וכאשר מדובר על תרופות נגד דיכאון, כמו על תרופות אחרות, יש להתאים את המינון לאדם. לא לכל אדם מתאים אותו מינון של תרופות ולא בכל גיל מתאים אותו מינון, כך שלא אחת השלב של התאמת התרופה לוקח גם לא מעט זמן. לעיתים מדובר על שבוע או שבועיים ולעיתים זה עלול גם להגיע לארבע שבועות עד שאכן מצליחים לבחור את הטיפול המתאים ואת המינון המתאים.

חשיבות ההתמדה

חשוב מאוד להבין שבין אם מדובר על טיפולים פסיכולוגיים ובין אם מדובר על טיפולים תרופתיים, אין ספק שאחד מהדברים העיקריים זה להתמיד. אי אפשר להתחיל לקחת תרופה נגד דיכאון ואחרי יומיים או שלושה להפסיק לקחת אותה, כי אין כל סיכוי שהיא תעשה את העבודה שלה כמו שצריך בזמן כל כך קצר וללא התמדה. חשוב להיוועץ במומחים לכל אורך התהליך, וחשוב לזכור שדיכאון זה בפירוש משהו שאפשר להתמודד איתו בהצלחה.


No Comments