ראשי » רפואה » חשיבות צחצוח שיניים לבריאות הפה

חשיבות צחצוח שיניים לבריאות הפה

צחצוח שיניים עם סנסודיין

היגיינה דנטאלית נטמעת באורח החיים שלנו מהיותנו ילדים קטנים. כולנו יודעים שעל מנת לשמור על השיניים בריאות, יש לצחצח אותן בבוקר ובערב, לנקות בין השיניים עם חוט דנטאלי ומדי יום גם להשתמש במי פה. צחצוח שיניים הוא טיפול ביתי מונע שנועד על מנת להקטין את היווצרות העששת וגם על מנת למזער את הנזקים שנגרמים לשיניים תוצאה מאורח החיים המודרני שכולל שתיית קפה, אכילת מאכלים עתירי סוכר ולפעמים גם עישון.

צחצוח שיניים עם סנסודיין

צחצוח שיניים עם סנסודיין

מה עומד בבסיס הצורך היום יומי בצחצוח שיניים

אחת התופעות הטבעיות המתרחשות בגוף האדם, היא הצטברות העששת על השיניים. החיידקים שמרכיבים את שכבת העששת, פולשים לתוך הקו שבין החיך לשן ויחד עם משקעי האבנית והפלאק יוצרים חורים, דלקות חניכיים שמובילות לנסיגת החניכיים המתפתחת כאשר הדלקת אינה מטופלת ועוד שלל נזקים שיקר וכואב לתקן אותם. צחצוח יום יומי נכון של השיניים מוריד חלק מאותם החיידקים שמצטברים באופן טבעי בפה. מומחים בתחום הדנטאלי סבורים, כי על מנת שהצחצוח יהיה יעיל באמת, יש לבצע אותו לאחר כל ארוחה, דבר שאינו סביר באורח החיים המודרני ולכן מוסכם כי יש לצחצח את השיניים לפחות פעמיים ביום.

כיצד לצחצח נכון וכיצד לבחור את אביזרי הצחצוח

צחצוח נכון נמשך בין 4 ל-7 דקות בממוצע וכולל צחצוח שיניים עם משחת סנסודיין ומברשת שיניים איכותית. על מנת להבין מדוע נדרש זמן כה רב לניקוי יסודי, ניתן לערוך ניסוי פשוט באמצעות נוזל לצביעת רובד החיידקים. נוזל זה נמרח על השיניים ולאחר שטיפת הפה עם המים מגלה את כמות החיידקים שהצטברו. לאחר שתערכו את  הניסוי פעם אחת, אנו מבטיחים לכם כי לא תרצו להניח את מברשת השיניים לפני שמשך הצחצוח יגיע למינימום 5 דקות. את מברשת השיניים יש להחליף כל חודשיים שלוש ולהקפיד כי הסיבים שלה יהיו תמיד רכים וישרים. רוב משחות השיניים מציעות היום כמות נאותה של הפלואוריד ולכן הכמות הנכונה של המשחה, שיש לשים על המברשת, צריכה להיות בכותר של אפונה. בעת הצחצוח יש לעבור על משטח השן שפונה ללחי, על משטח הלעיסה וגם על המשטח שפונה ללשון. בנוסף, חשוב לא לפסוח על צחצוח של קו המפגש בין החניכיים לשיניים ולעשות זאת כך, שהזווית בין סיבי המברשת לבין החניכיים היא 45 מעלות.

כיצד יסייע שימוש במשחת שיניים משקמת

דנטין הוא החומר המגן על השן מפני הנזקים שעלולים ליצור החיידקים והעששת והוא נמצא מתחת לשכבת האימייל החיצונית. חשיפת הדנטין הופכת את השיניים לרגישות לקור ולחום והמשחה המשקמת נועדה במיוחד עבור מי שסובל מתופעה זאת, מכיוון ששכבת הציפוי שתישאר על השן לאחר הצחצוח במשחה הזאת, יפחית את מידת הרגישות של השיניים. תפקידה הנוסף של המשחה המשקמת, הוא לצפות את השן בשכבה אשר תגן על הדנטין על מנת להפכו לפחות חשוף לפגיעה על ידי החיידקים.


No Comments