האם תהיתם אי פעם מדוע היום, יותר מאי פעם, התחלואה היא הרבה יותר גבוהה? השמנת היתר היא תופעה רווחת בקרב האוכלוסייה בארץ ובעולם וכי הילדים של היום אשר יושבים כל היום מול האייפד/מחשב הם ממש לא כמו הילדים של פעם אשר התרוצצו כל היום בחוץ? אם הקדשתם לאחת או יותר מהתהיות שצוינו לעיל, לפחות דקה, המשמעות היא שכנראה הנושא מציק לכם. אז מדוע לא לפעול בעניין? הצעד הראשון בדרך לגוף בריא הוא ההבנה כי יש לערוך שינוי מהותי באורחות חייכם. הצעד השני הוא לפעול בנידון. כיצד? כל התשובות במאמר שלפניכם.

כיצד משנים את אורחות החיים בדרך לחיים בריאים?

לא צריך להיות מדען להנדסה גנטית או סתם גאון, בכדי להבין כי לשמירה על אורח חיים בריא יש אך ורק יתרונות דוגמת הארכת תוחלת החיים ואין דוגמא טובה יותר מאשר לציין רק את שמו של שמעון פרס. נכון שלא כולם יכולים להזדקן כמותו, אך בהחלט ניתן להתקרב אליו. כיצד? שימו לב לטיפים הבאים:

  1. 1.      היפטרו מהרגלים רעים – הצעד הראשון בדרך לשינוי המיוחל הוא השינוי המחשבתי.ברגע שההבנה כי יש לבצע שינוי מקיף באורחות חייכם, שלב הביצוע יהיה הרבה יותר קל ואת ההרגלים הרעים שרכשתם עד כה תוכלו להחליף בהרגלים בריאים יותר. למשל, הפסיקו לעשן ובמקום סיגריה נשנשו ירקות. במקום להשתמש ברכבכם  בכדי להגיע ממקום למקום, תתחילו לצעוד. במקום לבלות את ימיכם החופשיים בחוסר מעש, רכשו אופניים מקצועיות והחלו לרכב. לא תאמינו כיצד הרגשתכם האישית תשתנה וכיצד גופכם יגיב לטובה לשינוי.
  2. הירשמו לחדר כושר – חדר כושר הוא הפתרון האידיאלי והתמריץ האולטימטיבי להתחיל ולבצע פעילות גופנית כחלק מהשגרה היום יומית של כל אחד ואחת מכם. תוכלו לקבל במקום אחד מגוון רחב של מכשירי התעמלות מקצועיים אשר פועלים על כל שריר ושריר מגופכם, מגוון רחב של חוגי כושר שונים החל מאירובי ועד ספינינג ויוגה, כך שמשעמם אף פעם לא יהיה לכם ודבר אחרון, חדר כושר מקצועי יספק לכם ליווי ותמיכה של אנשי מקצוע מיומנים החל ממאמני כושר מנוסים וכלה בדיאטנית שתתאים לכם תפריט חדש.
  3. שנו את הרגלי התזונה – הצעד האחרון בדרך לניהול אורח חיים בריא הוא שינוי מהותי בהרגלי התזונה. אין הכוונה להתחיל בדיאטה דלת קלוריות, ההפך הוא הנכון. אכלו הכול מהכול, יחד עם זאת, הקפידו על אופן ההכנה. למשל הפסיקו לטגן מאכלים ויותר לבשל או לאפות ואף לאדות. הקפידו לצרוך יותר ירקות ופירות וכמובן לשתות המון מים.

התוצאות לא יאחרו להגיע

ברגע שתבצעו את השינוי, התוצאות לא יאחרו להגיע. לא רק שתוכלו להרגיש את הקילוגרמים נושרים אלא שגם תוכלו להתרכז יותר בקלות במשימות העומדות לפניכם במהלך יום העבודה, תחושו קלילים יותר במהלך ביצוע פעולות שגרתיות כגון עליה בגרמי מדרגות ולא פחות חשוב, תחושו מאושרים יותר, כיוון שפעילות גופנית משחררת אנדורפינים אשר אחראים על מצב הרוח הטוב שיפקוד אתכם.