כמה פעמים במהלך יום העבודה פיהקתם ולא משעמום? כמה פעמים חשתם בכאבים בגבכם על אף שלא ביצעתם כל פעולה פיזית משמעותית?  כמה פעמים עליתם באיזשהו גרם מדרגות ולאחר זמן קצר במיוחד חשתם בקוצר נשימה והרגשה כללית רעה? אם עניתם בחיוב על שלושת השאלות שצוינו לעיל, הגיע הזמן לבצע שינוי רציני בחייכם. לאחר שניגשתם לרופא המשפחה שלכם ושללתם כל בעיה רפואית אשר תמנע מכם להתחיל בפעילות של כושר גופני, הגיע העת לבצע את השינוי אשר אתם ובני משפחתם תודו לו. כיצד מסגלים אורח חיים בריא? כל התשובות במאמר שלפניכם.

מתחילים עם “הראש” ומסיימים עם הרגליים

לאחר שהגעתם למסקנה כי המצב לא יכול להימשך יותר וכי חובה עליכם לבצע שינוי מהותי באורח חייכם לפני שיהיה מאוחר מדי, הגיע העת להתחיל. השינוי והקבלה מתחילים “בראש” אך את הביצוע יש להתחיל באמצעות הרגליים. כאמור, השלב הראשון שיש לבצע הוא בדיקה מקיפה אצל רופא המשפחה אשר שולל כל בעיה אשר תמנע מכם להתחיל בפעילות גופנית. השלב השני הוא איתור חדר כושר סמוך למקום מגוריכם או מקום עבודתכם על מנת למנוע מצב בו תתרצו מדוע לא להגיע/להקפיד לבצע כושר גופני. לאחר מכן, עליכם להתאים את התפריט היומי שלכם למצב החדש. המטרה היא לא לרדת במשקל, זהו “סתם” בונוס”, המטרה האמיתית והעיקרית מאחורי ההחלטה, היא להגיע לגוף בריא ולשפר את איכות חייכם באופן ניכר. כך שכל הזיכרונות מאותם פיהוקים וקשיי נשימה בעת העלייה במדרגות יישארו בדיוק שם, בגדר זיכרון רחוק בלבד.

תרומת הכושר הגופני לחייכם

ברגע שתסגלו את שגרת הביקור בחדר הכושר כחלק מפעילות שלא ניתן לוותר עליה, התרומה לחייכם תהיה אדירה שכן לא רק הרגשתכם הכללית תשתפר אלא שסביר להניח שלא תראו עוד הרבה זמן את רופא המשפחה שלכם. מעבר לחיזוק שרירי הגוף ובכך תסירו כל מיני מכאובים מיותרים, כושר הסבלות שלכם ישתפר פלאים, פעילות המעיים תסתדר שכן חילוף החומרים גדל, והחיוך לא ימוש מפניכם. זאת תודות לאנדורפינים המשתחררים מן המוח, בכל פעם שתבצעו פעילות גופנית.

לפנויים ופנויות מבינכם, שימו לב כי חדר הכושר הוא אחד מהמקומות בהם ניתן ליצור קשרים חדשים ויכול מאוד להיות כי ההחלטה לשנות את אורח חייכם, יכולה לפתוח לכם דלתות במישורים אחרים לגמרי. כך שכל “השלטים” מצביעים לכיוון חדר הכושר. אז למה את ממתינים?

שילוב כושר גופני עם תזונה נכונה

שימו לב, כי על מנת למקסם את התוצאות ולהגיע לגוף בריא ולתחושת הקלילות הכה רצויה, חשוב לשלב את הכושר הגופני יחד עם תזונה נכונה, אשר תתאים לאורח חייכם החדש. מומלץ לבצע את כל תהליך השינוי באורח חייכם בהדרגה ובליווי אנשי מקצוע דוגמת רופא המשפחה, מאמנים מחדר הכושר וכמובן תזונאית מוסמכת על מנת שהתהליך יבוצע באופן מבוקר ונכון.