שלד הוא הבסיס לכל שאר המערכות שמרכיבות את הגוף האנושי. שלד הוא גם אחד האיברים שסופגים את הפגיעה המתמשכת, ההדרגתית והבלתי הפיכה במידה ואדם נוהג לנעול נעליים לא נוחות שפוגעות ביציבה שלו לאורך שנים. תהליך השחיקה של השלד הוא הדרגתי ולרוב שמים לב לתופעות להן הוא גורם רק כאשר מופיעים כאבים שמאוד קשה להיפטר מהם. לנעליים חלק ניכר בשחיקת האיברים האורטופדיים. אם הנעליים גורמות ללחץ על העקבים למשל, הדבר עלול לפגוע בגב התחתון ולחץ באצבעות הרגליים ישפיע על חגורת הכתפיים. אם הדריכה אינה נכונה והיא צידית למשל, זה עלול ליצור לחץ על הברכיים. כפי שהנכם רואים, נעליים בריאות לגוף בריא היא לא סתם סיסמה, השאלה היא כיצד להבדיל בין נעלי בריאות איכותיות ואמיתיות לבין גימיק שיווקי נטול ביסוס מדעי.

נעלי בריאות

מה הופך את הנעליים לבריאות

כאשר מחפשים נעליים או מגפיים בריאות, מומלץ שלא להתפתות לגימיקים עם שמות יפים שמציעות היצרניות, אלא לבחון את המפרט של הנעל. נעלי בריאות יהיו בדרך כלל מצוידות בעקבים סופגי זעזועים, יהיו בהן כריות אוויר והן יהיו בעלות סוליות שיבטיחו אחיזה מקסימאלית לכל כף הרגל. ניתן למצוא גם נעלי בריאות המאובזרות עם מערכת סירקולציה של האוויר ועם מערכת תמיכה אנטומית לקשת של כף הרגל. נעלי נוחות מיוחדות יגיעו עם בטנת עור, יהיו עשויות לרוב מעור משובח והדגמים החדישים יציעו גם סוליה שביכולתה לשמור את מבנה כף הרגל ולהבטיח טמפרטורה קבועה.

לשיפור היציבה ולנוחות מרבית בזמן הריצה

מי שנוהג לרוץ באופן קבוע, זקוק לנעלי ריצה בעלות מערכת ביו מכאנית שפותחה על מנת להקטין את הפגיעות האפשריות כתוצאה מפעילות גופנית מאומצת הנעשית לארוך זמן. נעלי ריצה בעלות סוליות שעשויות מחומר הנקרא אתילן ויניל אצטט, יבטיחו את תחושת הנוחות האופטימאלית לכף הרגל ונעלי ספורט שפותחו בטכנולוגיית הידרו פלו המספקת את אפקט בולם הזעזועים ההידראולי, יחזקו את היציבה הנכונה. באשר לאנשים שמעדיפים את הקצב של ההליכה על פני הריצה, יציבה נכונה בזמן העמידה וההליכה, היא המתכון החשוב ביותר לשמירה על עמוד השדרה. טכנולוגיות אשר מסייעות לשמירה על היציבה הנכונה, פותחו על מנת לשלוט בנטייה הטבעית של הרגל לתנועה סיבובית פנימית. טכנולוגיות חדשניות נוספות המבטיחות את היציבה הנכונה, עומדות בבסיס פיתוח הסוליות והרפידות המסייעות גם ליציבה הנכונה וגם לתחושת הנוחות המרבית.

על המדרסים שיהפכו את הנעליים לבריאות ועל הסוליות הפנימיות שאחריות על שיפור הנוחות

נוחות הנעליים מעידה בדרך כלל על כך שהן גם בריאות לגוף. נעל מאווררת שאינה לוחצת ונעל שלא גורמת לכאב או לאי נוחות אחרי כמה שעות של נעילה, היא נעל שלא תגרום נזק לעמוד השדרה או ליציבה. בין המדרסים והסוליות הפנימיות החדישים ניתן למצוא את הסוליות המתכלות, את הסוליות בעלות ההרכב שמשפר את רכות הנעל להפחתה בתחושת העייפות ואת המדרסים שביכולתם לסייע בהגברת ההתאמה בין מבנה כף הרגל לנעל. החידוש האחרון בתחום, הוא ייצור המדרסים בתהליך ההטבעה שנעשה לאחר בדיקה ממוחשבת של מבנה כף הרגל.