ראשי » פסיכיאטריה » ביטוח בריאות פרטי וכיסוי אשפוז מסיבות נפשיות

ביטוח בריאות פרטי וכיסוי אשפוז מסיבות נפשיות

כדורים לכאבי גב לטיפול בבלט ופריצות דיסק

במדינת ישראל קיים חוק בריאות ציבורי. במסגרת חוק הבריאות כל אזרח במדינת ישראל מחוייב לשלם תשלום חודשי עבור קופת החולים. תשלום זה כולל כיסוי של טיפולים ותרופות המצויים בסל התרופות הממשלתי שמגיע למבוטחים. טיפולים ותרופות אלה מתקבלים בחינם או בסבסוד והם כוללים מכלול די צנוע של פתרונות. מעבר למגבלה של סל התרופות יש מגבלה גם בשירותים עצמם שלא תמיד מתפקדים בלשון המעטה.

בכל הנוגע לכיסוי במקרים של בעיות נפשיות, ישנה התייחסות של סל התרופות לנושא אך הוא נורא פרוץ. בתי החולים הפסיכיאטריים סופגים ביקורות רבות מכל עבר והאשפוז בהם נעשה במקרים קיצוניים. קשה להודות, אבל בתי החולים הציבוריים אינם מספקים את הסחורה, בטח לא אלה הפסיכיאטריים.

אם אדם רוצה לפנות למרכז שיקום פרטי שיעניק לו תנאים טובים יותר ומסגרת גמישה יותר המערכת הציבורית אינה מספקת לו מענה, כמו בהרבה מקרים אחרים. כאן נכנס לתמונה, למרבה המזל, ביטוח בריאות פרטי.

כפרי שיקום לנפש

בחיים יש הרבה מצבי ביניים. במדינת ישראל מתאפשר אשפוז בכפייה רק במקרים קיצוניים מאד, אך יש בחיים מקרים רבים שבהם האדם זקוק לטיפול, הוא רק לא ילך מבחירה לאחד מבתי החולים הפסיכיאטריים. כך מוצאים את עצמם אנשים רבים במצוקה וללא מענה ראוי.

למרות שבמדינה פועלים כפרי שיקום נהדרים שעושים עבודה מופלאה עם נפגעי סמים, טראומות קשות ועוד מתמודדים עם מני הפרעות נפשיות שנגרמו כתוצאה מסיבות כאלה ואחרות. מאחר וכפרים אלה אינם נתמכים בידי המדינה הם נאצלים לכלכל את עצמם, מה שאומר שלמטופל זה הולך לעלות הרבה מאד כסף. המדינה לא מסבסדת שיקום בכפרי השיקום השונים.

אדם שהסתמך על ביטוח בריאות ציבורי בלבד מוצא את עצמו בין הכסאות.

פוליסית ביטוח בריאות פרטי

אנשים רבים טועים לחשוב שהרחבת פוליסת הביטוח של קופת החולים תעניק את הכיסוי המלא ואז הם יהיו מוגנים, אבל לא. גם הביטוחים המשלימים של קופות החולים אינם מספקים כיסוי לתרחישי הביניים שהוזכרו קודם לכן ורק ביטוח בריאות פרטי יעניק את הכיסוי הנדרש ואף במקרים מסויימים גם יספק תגמול כספי להשלמת תהליך השיקום.

פוליסת ביטוח בריאות פרטי מורכבת מסעיפי כיסוי שונים והיא פוליסה אשר מותאמת באופן אישי על בסיס הנתונים הפרטיים של המבוטח. בכדי לקבל כיסוי של פוליסת ביטוח בריאות פרטי צריך לוודא שהיא מכילה את הסעיפים הרלוונטיים. זאת הסיבה שבגללה חשוב מאד שתהליך בחירת פוליסת הביטוח יעשה בכובד ראש. חשוב מאד להכיר את ניואנס בכדי למנוע הפתעות לא נעימות בזמן אמת ולהתמודד עם מצב שבו אתם לא מקבלים כיסוי משום שהסעיף הספציפי הזה לא נכלל בתוך הפוליסה. במקרים רבים עדיף לשלם על סעיפים פחות רלוונטיים מלהצטער שלא עשינו זאת כשעוד אפשר היה.


No Comments