ראשי » כללי » בגלל סל התרופות בארץ – חשוב שיהיה לכם ביטוח רפואי פרטי

בגלל סל התרופות בארץ – חשוב שיהיה לכם ביטוח רפואי פרטי

פסיכולוגיה

יותר ויותר אזרחים בישראל בוחרים לרכוש לעצמם ולבני משפחתם ביטוח רפואי פרטי וזאת בשל היעדר כיסוי של סל התרופות הממלכתי שלא מתאים לכל האוכלוסייה ולכל מצב רפואי. אומנם כולנו משלמים דמי ביטוח לאומי וכולנו מבוטחים גם בביטוח בריאות חובה אך האמת היאשכל מי שימצא את עצמו בנקודות הקיצון בהזדקקות לטיפול רפואי או תרופות שאינן מכוסות בסל הבריאות עלול למצוא את עצמו הופך מאדם יציב כלכלית לאדם נזקק.

היתרונות של ביטוח רפואי פרטי

מדי שנה מכריז משרד הבריאות על רשימת התרופות אשר כלולות בסל הבריאות ומעדכן את כלל הטיפולים הרפואיים להם אדם זכאי מעצם חברותו בקופות החולים. סל התרופות כולל מגוון רחב של תרופות במרשם לרבות תרופות אנטי-סרטניות, חיסונים, תרופות למחלות נדירות, תרופות למחלות כרוניות ועוד. אם כך, אז נשאלת השאלה לשם מה אנו זקוקים להוציא כספים נוספים על בריאות ולרכוש ביטוח רפואי פרטי? האם לא די בסל התרופות הממלכתי?

התשובה היא שאכן סל התרופות הממלכתי כולל מגוון רחב של תרופות למגוון מחלות ומצבים רפואיים אך הוא ממש לא כולל את הכל, אפילו לא מתקרב לכך. מדי שנה אנו עדים להפגנות של חולים במחלות שונות אל מול משרדי הממשלה בטענה שהתרופות להן הם זקוקים אינן כלולות בסל ולכן הם מוצאים את עצמם מוציאים סכומים אסטרונומיים מכיסם פשוט לשם הישרדותם. ביטוח רפואי פרטי רוכשים בגלל סל התרופות בישראל שכן עליכם להיות בטוחים שגם במקרי הקיצון, אותן התרופות אשר אינן כלולות בסל הבריאות הממלכתי אכן ימומנו בהתחייבות ע"י חברת הביטוח. הביטוח הפרטי יכלול בנוסף לתרופות נדירות ושאינן בסל גם תרופות ניסיוניות אשר נמצאות בתהליכי פיתוח.

ביטוח רפואי פרטי אינו קשור אך ורק להרחבת פוליסת הבריאות שלכם בנוגע לכיסוי תרופתי אלא גם לטיפולים רפואיים אחרים אשר אינם כלולים בסל הבריאות או שהיקף הכיסוי שלהם דל למדי. כדאי מאוד להוסיף לפוליסת ביטוח הבריאות הפרטית שלכם גם ביטוח השתלות, ביטוח סיעודי, כיסוי לבדיקות הדמיה יקרות, ביקור רופא עד הבית, חוות דעת מומחים ללא עלות, כיסוי ניתוחים באופן מיידי, ועוד.


No Comments