מחלות הן, פעמים רבות לא צפויות. גם אם נחוש בריאים, הן יכולות להופיע. כדי למנוע את האפשרות ללקות במחלות אנו מחויבים לגופנו, שכמו מנוע של רכב, זקוק לטיפול , תחזוקה וגם בדיקה תקופתית. בלי אלו, הסיכויים למנוע מחלות או לזהות קיומן בזמן, פשוט פוחתים, וחבל.

אוברול כללי

ישנן מחלות שהן תורשתיות, כלומר, מבחינה גנטית יש סיכוי שנחלה בהן. מחלות שאינן גנטיות, מתפתחות פעמים רבות כתוצאה ישירה של גורמים שאנו עצמנו אחראים עליהם, ביניהם עישון, אכילה לא מבוקרת שמובילה להשמנת יתר, אכילת מזון תעשייתי ומעובד, עתיר שומנים וחומרים שאינם טובים לגוף, שינה מועטה, ישיבה ממושכת מבלי לקיים כל פעילות גופנית, מתח נפשי רב ועוד סיבות רבות נוספות. ביכולתנו לשפר את מצב הגוף וביכולתנו גם לדאוג ולאתר מחלות מראש או גורמי סיכון להן. ואת זה נוכל לעשות במקומות ייעודיים שתפקידם לאתר מחלות, לזהות את הגורמים להן בזמן והחשוב מכל- לסייע במניעתן.

בדיקות, טיפולים, אבחונים

בדיקות למניעת או זיהוי מחלות צריכות להתבצע במכונים שיש להם הטכנולוגיה, הכלים והידע המקצועי לבצע אבחונים מקיפים. מכונים, כמו למשל מכון מור, מציעים את המכשור המתקדם ביותר, את הרופאים והצוות הטכני המקצועיים ביותר ועם מוניטין שנבנה משנים רבו של נסיון. ולמכון כזה חשוב להגיע ולדעת כי שם יתבצע האבחון המדויק ביותר. הבדיקות הן מקיפות ומטרתן, כאמור, איתור מוקדם של המחלה כדי להתמודד עימה, או זיהוי גורמי סיכון ומציאת הדרכים הנכונות ביותר למנוע את המחלה. הבדיקה במכון מסתייעת בטכנולוגיה רפואי מתקדמת ביותר

חשוב לגלות בזמן

בדיקות תקופתיות במכונים ייעודיים מתאימות לכל מי שיודע שהוא נמצא בקבוצת סיכון, למשל ילדים להורים חולים במחלות לב או סרטן. כמו כן, אם אתם מעשנים, חשוב שלפחות תבצעו בדיקות תקופתיות כדי לוודא את מצב הריאות שלכם ואיברים נוספים בגוף. אנשים בעלי עודף משקל יוכלו לבדוק את יכולתם הגופנית לעמוד בתוכנית הכוללת מאמץ גופני מוגבר או אפילו מועמדים לניתוח קיצור קיבה. בנוסף, מציעים המכונים בדיקות תקופתיות לנשים, כמו ממוגרפיה, צפיפות העצם, בדיקות גניקולוגיות וכדומה. הגברים יוכלו לבצע בדיקות כגון סי טי של עורקי הלב, בדיקות ריאה, בדיקות כלליות תקופתיות ועוד.

בכל שנה עלינו להביא את רכבינו למכון הרישוי הסמוך למקום מגורינו ולבצע את הטסט הידוע- בדיקת מכון הרישוי שתאשר אם הרכב כשיר לנסיעה בכביש או לא. אם מתגלה תקלה, או האוטו חורק, יהיה עלינו לתקן אותו. כשמדובר בגופנו, זהו בדיוק אותו הדבר, רק חשוב כמה וכמה מונים יותר מהרכב שלנו. עלינו לתת את הדעת לסימנים מקדימים, לבקר את עצמנו ולדאוג לגופנו. נוכל לעשות זאת על ידי “טסט” תקופתי לגוף, וקבלת טיפול או המלצות לאורח חיים בריא ונכון.