ראשי » דיאטה » אימוני ספורט מומלצים לדיאטה

אימוני ספורט מומלצים לדיאטה

הגדלת חזה ללא ניתוח

לא צריך להיות מומחה לבריאות כדי להסכים עם האמרה הבאה: דיאטה מאבדת מהיעילות שלה באופן כמעט מוחלט כשהיא אינה מלווה באימוני ספורט. כך, ההמלצות של כל דיאטנית, מאמן כושר או רופא תהיה לשלב כמה שיותר פעילות גופנית במהלך התקופה. פעילות זו מומלצת, כמובן, בלי קשר לדיאטה, אך מתגלה כמועילה במיוחד בתקופה זו. מכאן, עולה בהכרח שאלה חשובה נוספת, והיא אילו אימוני ספורט יכולים להשתלב עם הדיאטה באופן האידיאלי ביותר?

פילאטיס

שיטת הפילאטיס, שפותחה באנגליה בשנות ה-80, הפכה עם השנים לאחת הפופולאריות ביותר בתחום האימון הגופני. התכלית העיקרית שלה היא אימון הגוף, כך שהיציבה שלו תשתפר, וכך שניתן יהיה לבצע פעילויות יומיומיות שונות ללא מאמץ או כאבים. זוהי תורה שלמה, הכוללת בתוכה מגוון רחב של תרגילים. נפוץ במיוחד פילאטיס מכשירים, הנעזר במיטות קפיצים. תפקידם של הקפיצים הוא להוות אמצעי התנגדות, שמפעיל את שרירי הידיים והרגליים במהל-ך התרגילים, ומשפר את יעילות האימון. חשוב לתת את הדעת שבניגוד לשיטות אימון ספורט אחרות, פילאטיס לא בהכרח יביא לירידה משמעותית של קילוגרמים שונים בגוף, ולא לשריפת שומנים: זוהי לא המטרה המוצהרת שלו. אבל, וזה אבל גדול מאד, זהו כלי מצוין לחיטוב הגוף וחיזוקו, מה שממקסם את התוצאות של כל דיאטה.

הליכה וריצה

על פי לא מעט מחקרים, עבור מרבית האוכלוסיה הליכה, ועל אחת כמה וכמה ריצה, יאפשרו את קצב שריפת הקלוריות הגבוה ביותר. על אותו עיקרון, שימוש בהליכון, בחדר כושר או אפילו בבית, הוא המכשיר שיבצע את המשימה על הצד הטוב ביותר. מכאן נובע בהכרח שחייבים להקפיד על אלה בעת ביצוע דיאטה. חשוב להדגיש כי התוצאות יהיו מקסימליות בעיקר כאשר מקפידים לבצע את הפעילות במינון קבוע, פחות או יותר, ובאותה רמה של עצימות. זה בדיוק השלב שבו ניתן להוסיף שעה של הליכה ללוח הזמנים היומי, למשל.

חשיבותה של מסגרת

כל פעילות ספורטיבית, באשר היא, יכולה לסייע לדיאטה. אלו יכולות להיות הליכות או ריצות, כאמור, או אפילו התבססות על מדרגות הבניין, במקום על המעלית שבו. ועדיין, על מנת להתמיד בפעילות ספורטיבית, רבים ממליצים להירשם מראש לחוגי ספורט, או אפילו לחדר כושר, וזאת על פי יעדי הירידה במשקל, אך בעיקר בהתאם לרצונות ולתחומי העניין של המתאמנים. ידוע, הרי, שככל שנהנים לבצע פעילות גופנית מסוימת, כך גדלים הסיכויים שיתמידו בה.

ומה באשר ליעילות? ממש על קצה המזלג, הנה כמות שריפת הקלוריות הממוצעת במהלך שעה של פעילות באחד מתחומי הספורט השונים:

  • טניס: 340 קלוריות.
  • אירובי: 420 קלוריות.
  • שחייה בקצב בינוני: 500 קלוריות.
  • קיקבוקסינג: 480 קלוריות.
  • הרמת משקולות: 200 קלוריות.
  • זומבה: 582 קלוריות.

היות וחוג ספורט עשוי להיות פעילות חברתית לכל דבר ועניין, מומלץ לברר על הרשמה בקבוצות אליו. בכוחה של המסגרת החברתית להביא להתמדה רבה עוד יותר באימוני הכושר.


No Comments